Képzések

Igazságügyi szakértés az építőiparban I-II.

Módszerek és ismeretek valamint gyakorlati tanácsok és tapasztalatok az igazságügyi szakértői munkához.

Leírás

Kinek ajánljuk?

Tanfolyamunkat az építőipar területén dolgozó igazságügyi és műszaki szakértőknek, szakértői kijelölésre jelentkezőknek, kormányzati szervek, önkormányzatok ügyintézőinek, vezetőinek, építési, műemléki és egyéb szakhatóságok képviselőinek, kivitelező vállalkozóknak, építésvezetőknek, projekt menedzsereknek, beruházási előadóknak, felsőoktatási és szakoktatási intézetek oktatóinak, hallgatóinak valamint a szakértői munka iránt érdeklődő építészeknek, mérnököknek ajánljuk.

A tanfolyam célja

Az "Igazságügyi szakértés az építőiparban I-II." c. szeminárium célja, hogy a résztvevők átfogó képet kapjanak a szakértői tevékenység szakmai és jogi hátteréről, a szakvéleménnyel kapcsolatos tartalmi és formai követelményekről, megismerkedjenek a szakértői metodikával és a szakértői vizsgálatok menetével. A bemutatásra kerülő esettanulmányok segítségével lehetőség nyílik a különböző építési hibák és elszámolási jellegű viták részletes vizsgálatára. Az előadásból a résztvevők megismerhetik továbbá a szakértői díj- és költségszámításhoz kapcsolódó legfontosabb tudnivalókat is.

A kétnapos szeminárium során lehetőség nyílik arra is, hogy a nagy tapasztalattal rendelkező előadó számos konkrét eset bemutatásával szemléltesse a szakértői tevékenység menetét a különböző építési hibák illetve elszámolási viták vizsgálata során.

Program

· A szakértő

- Fogalma, címhasználata

- Kívánatos tulajdonságai

- Tevékenységének, szervezeteinek rövid története

· A szakvélemény

- Fogalma, jogszabályi háttere

- Tartalmi, formai kialakulása, követelményrendszere, részei

· Szakértői metodika

- Általános szakértői metodika, Archi_informatika

- A szakértői munka eszközei, szervezése

· Szakértői vizsgálatok

- Az építési hibák fogalma, csoportosítása

- Esettanulmányok:

§ Az elszámolás jellegű viták vizsgálata

- Elszámolások fajtái, problémáinak kialakulása

- Az elszámolást megelőző műszaki vizsgálatok

- A vetítéses, a munkanemi részarány és a becsléses módszer

- Többletmunka, pótmunka elszámolhatósága

- El nem készült munkák és a minőségi árcsökkentés (díjleszállítás) mértéke

· Szakértői etika, tanulás mindhalálig

· Szakértői díj- és költségszámítás

Amiért érdemes Önnek részt vennie

A tanfolyamon való részvétellel megkönnyítheti, hatékonyabbá teheti mindennapi munkáját: elmélyítheti szakértői tevékenységéhez szükséges ismereteit, tervezőként ill. kivitelezőként pontos képet kaphat a munkáját érintő szakértői kérdésekben, valamely szakhatóság munkatársaként az eddigieknél pontosabb, részletesebb vizsgálatokat folytathat, felsőoktatási hallgatóként sokoldalúbbá teheti képzését.

A számtalan esettanulmánynak köszönhetően valós gyakorlati tapasztalatokkal ismerkedhet meg, amelyek ténylegesen segítik a szakértői tevékenység megismerését és folytatását.

Előadók/Oktatóink

Szende Árpád

Alpár-díjas építészmérnök, szakmérnök, vezető tervező, ezüstkoszorús igazságügyi szakértő, az MTA Építészettudományi Bizottságának Albizottsági, a Budapesti Építész Kamara, a Mérnöki Kamara és a Budapesti Igazságügyi Szakértői Kamara tagja, a Felvételi Bizottság alelnöke

A termékkel kapcsolatos kérdéseire válaszol:
Marsi Irén - i.marsi@dashofer.hu