Képzések

Munkavédelem az építőiparban

Leírás

Kinek ajánljuk?

Tanfolyamunkat az építőipar területén dolgozó különböző szinteken illetékes vezetőknek, munkabiztonságért felelős vezetőknek, munka- és tűzbiztonsági vezetőknek, szakértőknek, építési, műemléki és egyéb szakterületek, szakhatóságok képviselőinek, tervező, kivitelező és beruházási vállalkozóknak, építésvezetőknek, projekt menedzsereknek, felső- és középfokú, valamint szakoktatási intézetek oktatóinak, hallgatóinak, valamint szakértői tevékenységek iránt érdeklődő műszaki szakembereknek, építészeknek, épületgépészeknek, technikusoknak, mérnököknek ajánljuk.

A tanfolyam célja:

A műszaki, munkabiztonsági feladatok megoldásához mind a megelőzéssel, mind a bekövetkezett balesetekkel, káresetekkel kapcsolatos tevékenységek szakszerű, korrekt, euronorm szakismereteket igényelnek.

Célunk, hogy a résztvevők átfogó képet kapjanak a fentiekben körvonalazott tevékenységek szakmai és jogi hátteréről, a munkabiztonság, a biztonságtechnika egyes ágazatai (villamos, gépi berendezések, stb.) által megszabott műszaki-biztonsági követelmények magasabb szintre történő emeléséről.

A bemutatásra kerülő esettanulmányok lehetővé teszik a tanulságok levonását, a hibák, hiányosságok, rendellenességek felszámolását.

Program:

1. Az Európai Unió többi országával azonos munkavédelmi követelmények megvalósítása és a ránk háruló kötelezettségek teljesítése.

  • Jogharmonizáció
  • Az 1993. évi XCIII. törvény módosításáról szóló 2004. évi törvény főbb rendelkezései
  • Az elérendő célok megvalósulása, a végrehajtás vizsgálata
  • Integrált irányítási rendszerek és munkavédelem (munkahelyi egészség és biztonság, a környezet védelme, beleértve a takarékosságot az energiával és a természeti erőforrásokkal), MIR, KIR, MEBIR

2. Építési és épületfelújítási munkahelyek munkabiztonsági követelményei az Európai Unióban

  • A legfontosabb jogszabályok és szabványok
  • A 4/2202 (II.20.) SzCsM-EüM együttes rendelet a munkahelyek munkavédelmi -követelményeinek minimális szintjéről
  • A 14/2004. (IV.19.) FMM rendelet a munkaeszközök és használatuk biztonsági és egészségügyi követelményeinek minimális szintjéről

3. Esettanulmányok, konzultáció

  • Megtörtént balesetek rövid ismertetése
  • A vonatkozó követelmények
  • Okozati összefüggések
  • A tanulságok levonása, fokozott prevenció

4. Az alkalmazott villamos berendezések főbb biztonságtechnikai követelményei

2003. február 1-én visszavonásra került az:

MSZ 172-1: 1986 Érintésvédelmi Szabályzat

MSZ 1600 sorozat (a 3, 11, 13, 14 és 16 szabvány kivételével)

Miért hasznos Önnek a szemináriumon való részvétel?

A tanfolyamon való részvétellel megkönnyítheti, hatékonyabbá teheti mindennapi munkáját, elmélyítheti a tevékenységéhez szükséges ismereteit, pontos képet kaphat a munkáját érintő jogi, szakértői és egyéb kérdésekben, felsőoktatási hallgatóként sokoldalúbbá teheti képzését.

A termékkel kapcsolatos kérdéseire válaszol:
Marsi Irén - i.marsi@dashofer.hu