Képzések

Pályázatíró képzés

Éljen Ön is a lehetőséggel, és sajátítsa el a pályázatírás fortélyait oklevelet adó képzésünkön!

Leírás

Kinek ajánljuk:
Önkormányzatok polgármestereinek, jegyzőinek, pályázati felelősének, iskolák és kulturális intézmények vezetőinek, kis-és középvállalatok gazdasági és cégvezetőinek.

A képzés célja:
Azért, hogy a hazai projektek közül minél több elnyerje a megcélzott támogatást, körültekintő és alapos felkészülésre, hozzáértő, a formai dolgokra ügyelő szakemberekre van szükség. Ilyen pályázatírók képzésében nyújt segítséget tanfolyamunk, ahol Ön tapasztalt oktatóktól kap naprakész információkat a témában.

Program:
1. nap - Bevezetés

A képzés céljainak bemutatása, csoportépítő tréning, bemutatkozás

A Strukturális Alapok felhasználása Magyarországon
- Az EU regionális politikája
- A Strukturális Alapok (célkitűzések, prioritások, alapelvek, összegek)
- A Strukturális Alapok felhasználása Magyarországon (programok, végrehajtás)

Közbeszerzési ismeretek

2. nap - Projekttervezés

A projektek előkészítése, tervezése
- A projektciklus áttekintése, a projekttervezés menete
- A projekttervezési technikák szerepe a projektek előkészítésében
- Helyzetelemzés, -felmérés, a tanácsadó feladatai a fejlesztési stratégia kidolgozásában
- A kiválasztott vállalkozás számára a helyzetelemzés alapján SWOT-analízis, problémafa-célfa elkészítése
- Partnerségépítés, a partnerek szerepe, partnerkeresés: a megbízó tervezett projektjéhez az érdekcsoport-elemzés elkészítése
- A projekt tervezett tevékenységeinek meghatározása
- A projekttervezési szakasz lezárása: a projekt eredményeinek mérhetősége, indikátorok meghatározása
- A tervezett projekt logikai keretmátrixának elkészítése

3. nap - Projektkészítés I.

Gazdasági és vállalkozásfejlesztési ismeretek
- Versenypolitika, minőségügyi elvárások, fogyasztóvédelem
- Vállalkozások finanszírozása, külső források bevonása
- Jelenlegi és a várható mikro-, kis- és középvállalkozói pályázati támogatási konstrukciók és pályázati eljárásrend bemutatása
- A GVOP részletes bemutatása, tapasztalatok összegzése

A pályázati dokumentáció elkészítése I.
- A projekttel kapcsolatos monitoring, értékelés, ellenőrzés és disszeminációs feladatok meghatározása
- A projektdokumentáció összeállítása (szakértői tanulmányok, igazolások, mellékletek stb.)
- A pályázat ellenőrzése, ellenőrzőlista, jó tanácsok

4. nap - Projektkészítés II.

A projekt költségvetésének összeállítása
- A projekt költségeinek meghatározása
- Forrásigény, források ütemezése
- Elszámolható költségek
- Költség-haszon elemzés elkészítése
- Költségvetés, pénzügyi terv készítése

5. nap - Projektkészítés III., Projektvégrehajtás

A pályázati dokumentáció elkészítése II.
- A projekt céljainak, várható eredményeinek, hatásainak bemutatása a pályázat elvárásai szerint
- Ütemezés, futamidő, munkaterv kidolgozása

Projektek szakmai végrehajtása
- Pályáztató szervezettel, partnerekkel való együttműködés
- Munkaterv megvalósítása
- Monitoring, értékelés
- Disszemináció

Projektek pénzügyi végrehajtása és az ellenőrzés

Vizsga

Miért hasznos Önnek a tanfolyam elvégzése?
Tanfolyamunkon Ön az uniós és a hazai támogatási források igénybevételéhez kap gyakorlati segítséget, világos, közérthető formában, valamint a sikeres pályázat megírásához elengedhetetlenül szükséges módszerek és tanácsok birtokába jut. Ötnapos képzésünk keretében, mely vizsgával zárul, lépésről lépésre végigvezetjük Önt a pályázatírással kapcsolatos tudnivalókon, mindvégig a gyakorlatiasság elvét szem előtt tartva.

Előadók/Oktatóink

Dr. Bujáki Gábor
A Pest Megyei Vállalkozásfejlesztési Alapítvány igazgatója. Közel 8 éve foglalkozik kis- és középvállalkozások támogatási, finanszírozási lehetőségeinek feltárásával. A Szent István Egyetemen egy 90 órás Felkészülés a Strukturális Alapok fogadására felnőttképzési kurzuson tart előadásokat, valamint az EU pályázati projektek hazai tervezése és menedzselése című tantárgy vezető tanára.

Dr. Puskás János
A Közgazdaságtudomány Kandidátusa, egyetemi docens. A Szent István Egyetem Gödöllő (SzIE), Agrár- és Regionális Gazdaságtani Intézetének intézetigazgató helyettese. A TEMPUS Közalapítvány MATRA EU Strukturális Alapok pályázatírás-fejlesztő tréningjénél az Európai Regionális Fejlesztési Alap esetében vezető tréner, az Európai Mezőgazdasági Orientációs és Garancia Alap (EMOGA) esetében tréner a közép-magyarországi régióban. Felkészülés a Strukturális Alapok fogadására, SzIE Akkreditált képzésének, EU Strukturális Alapok és EMOGA felelős oktatója. Több PHARE projektnél EU CAP szakértő.

Kocza Mihály
1988-ban a Gödöllői Agrártudományi Egyetem Mezőgazdaságtudományi Karán okleveles agrármérnöki, majd 1994-ben a Társadalomtudományi Kar Tanárképző Intézetében okleveles mérnöktanári diplomát szerzett. Jelenleg a Pest Megyei Vállalkozásfejlesztési Alapítványnál végez oktatásmenedzseri tevékenységeket: oktatási programok kidolgozása, megszervezése, megtartása, valamint azok szakmai ellenőrzése a feladata. Számos képzési projekt megvalósítását irányította, többek között "Az önkormányzatok felkészítése a PPP gyakorlására", "Az élelmiszergazdasághoz kapcsolódó kkv.-k EU-s felkészítése", valamint a "Hatékonyságnövelő pilot-program fejlődőképes kkv.-k számára" elnevezésűt. Előadói referenciái között szerepel a Pest Megyei Munkaügyi Központ által tartott "Vállalkozói ismeretek" tanfolyam, az IPOSZ által rendezett "Pályázatkészítés elmélete és gyakorlata az EU-csatlakozás tükrében" előadás, valamint a SZIE Nyári Egyetemének "EU-projektmenedzsment" képzése. Jelenleg a Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium szaktanácsadója.

Dr. Gyenge Balázs
Okleveles gazdasági agrármérnök (GATE GTK) és mérlegképes könyvelői képesítését 1995-ben szerezte a Gazdaság- és Társadalomtudományi Kar, marketing szakirányán. Okleveles Mérnöktanár (GATE Tanárképző Intézet) képesítését 1996-ban szerezte. Okleveles Felsőfokú Programozó (SZÁMALK) képesítését 1992-ben szerezte. 2001-ben védte meg doktori disszertációját, és szerezte meg a Közgazdaságtudományok Doktora címet. Jelenleg a SZIE GTK-án a Vállalatgazdasági Intézet, Termelésökonómia és Menedzsment Tanszéken dolgozik. Több más budapesti iskolán is tanít, mint a Vállalkozási Akadémia és a Kommunikációs Főiskola. Folyamatosan részt vesz a Vállalatgazdaságtan I-II., Termelésökonómia és Menedzsment, Logisztika, és e-Bussines tárgyak oktatásában és fejlesztésében. Számos cikk és néhány könyvrészlet szerzője. Több kutatási program vezetője és résztvevője (K+F, Otka, Széchényi). Szakterülete a döntéstámogatás és a gazdasági szimuláció.

Dr. Káposzta József
Okleveles agrármérnök és külgazdasági szakmérnök, a közgazdaság-tudomány doktora. A SZIE (Széchenyi István Egyetem Gödöllő) tanszékvezető egyetemi docense, 2000-től a SZIE-GTK Regionális gazdaságtani szakirányának szakirányvezetője. Számos könyv önálló vagy társszerzője.

A termékkel kapcsolatos kérdéseire válaszol:
Csida János - j.csida@dashofer.hu