Képzések

NFT II és új pályázati lehetőségek

Aknázza ki a pályázatokból származó pénzforrásokat

Leírás

Kinek ajánljuk:

A tanfolyamot kis- és középvállalkozóknak, non-profit és költségvetési szerveknek egyaránt ajánljuk. Mindazoknak, akik pályáznak, vagy tervezik, hogy a pályázattal megnyíló lehetőségeket kihasználják.

A tanfolyam célja:

A cél adott. A Nemzeti Fejlesztési Terv és az uniós kohéziós alap nyomán 2007-től a 2004 és 2006 közötti időszak forrásainak többszöröse juthat Magyarországra. A tanfolyam célja az előző év tapasztalatait összegezni, és az idei év új pályázati lehetőségeit bemutatni, hogy az ismeretek fényében minél több uniós színvonalú pályázat születhessen az Önök tollából.

Program:
  • Összefoglaló a pályázattal lefedett fejlesztésekről
  • A 2005. év tapasztalatai, tanulságai
  • A második Fejlesztési Terv tartalma
  • A 2007-2013 közötti időszak európai uniós forrásai
  • Új pályázati kiírások és aktualitások az Operatív Programokkal kapcsolatban
  • Konkrét pályázatok elemzése, bírálók tapasztalatai
  • Gyakori hibaforrások a pályázatírásnál
Miért hasznos Önnek a tanfolyam elvégzése?
  • Első kézből értesül az új NFT II. tartalmáról.
  • Az NFT II. keretén belül meghirdetett legfrissebb pályázati lehetőségekről gyűjthet információkat.
  • A kihirdetett pályázati kiírások mellett a tervezett pályázatokról is információkat kap!
  • Sikeresebben pályázhat az előző évek összegyűjtött tapasztalatain okulva.

Előadók/Oktatóink

Dr. Bujáki Gábor - a Pest Megyei Vállalkozásfejlesztési Alapítvány igazgatója. Közel 8 éve foglalkozik kis- és középvállalkozások támogatási, finanszírozási lehetőségeinek feltárásával. A Szent István Egyetemen egy 90 órás Felkészülés a Strukturális Alapok fogadására felnőttképzési kurzuson tart előadásokat, valamint az "EU-pályázati projektek hazai tervezése és menedzselése" című tantárgy vezető tanára.

Kocza Mihály - 1988-ban a Gödöllői Agrártudományi Egyetem Mezõgazdaságtudományi Karán okleveles agrármérnöki, majd 1994-ben a Társadalomtudományi Kar Tanárképző Intézetében okleveles mérnöktanári diplomát szerzett. Jelenleg a Pest Megyei Vállalkozásfejlesztési Alapítványnál végez oktatás-menedzseri tevékenységeket: oktatási programok kidolgozása, megszervezése, megtartása, valamint azok szakmai ellenőrzése a feladata. Számos képzési projekt megvalósítását irányította, többek között "Az önkormányzatok felkészítése a PPP gyakorlására", "Az élelmiszergazdasághoz kapcsolódó KKV-k EU-s felkészítése", valamint a "Hatékonyságnövelő pilot program fejlődőképes kkv.-k számára" elnevezésűt. Előadói referenciái között szerepel a Pest Megyei Munkaügyi Központ által tartott "Vállalkozói ismeretek" tanfolyam, az IPOSZ által rendezett "Pályázatkészítés elmélete és gyakorlata az EU-csatlakozás tükrében" előadás, valamint a SZIE Nyári Egyetemének "EU-projektmenedzsment" képzés. Jelenleg a Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium szaktanácsadója.

Dr. Puskás János - a Közgazdaságtudomány Kandidátusa, egyetemi docens a gödöllői Szent István Egyetemen, az egyetem Agrár- és Regionális Gazdaságtani Intézetének intézetigazgató helyettese. A TEMPUS Közalapítvány MATRA EU Strukturális alapok pályázatírás fejlesztő tréningjénél az Európai Regionális Fejlesztési Alap esetében vezető tréner, az Európai Mezőgazdasági Orientációs és Garancia Alap (EMOGA) esetében tréner a Közép-Magyarországi régióban. Felkészülés a Strukturális Alapok fogadására, SzIE Akkreditált képzésének, EU Strukturális Alapok és EMOGA felelős oktatója. Több PHARE projektnél EU CAP szakértő.

A termékkel kapcsolatos kérdéseire válaszol:
Szabó Eszter - e.szabo@dashofer.hu